Bitcoin spadł do $9,050 po Stock Market Tumble: Friday Price Watch

Coronavirus śmierci fala na Florydzie prowadzi do strat na rynkach akcji. Bitcoin podążył za ruchem w dół.

Bitcoin i większość altcoin zostały wycofane nieco w ciągu ostatnich 24 godzin, po kilku dniach zysków. Co ciekawe, podobne spadki cen są widoczne na tradycyjnych rynkach akcji, ponieważ Dow Jones spadł o 1,4%.

Fałszywy wybuch Bitcoin’s False Breakout
Po nieudanej próbie podbicia $9,500, Bitcoin zawisł powyżej znaczącego poziomu 50-MA na $9,300. Jednak podstawowa krypto waluta ześlizgnęła się pod nią z 9.440$ do obecnej pozycji na poziomie 9.150$ w kilku godzinnych świecach. Na niektórych giełdach, takich jak Bitstamp, BTC spadło aż do 9.050 dolarów.

BTCUSD 5m. Źródło: TradingView

Podczas wzrostu do prawie 9.500 dolarów wzrosły spekulacje, że wieloryby BTC manipulowały ceną, aby stworzyć wolumen do składania dużych zleceń sprzedaży i zmniejszyć poślizg. Ostatecznym celem jest, aby handlowcy detaliczni zaczęli składać zlecenia kupna po osiągnięciu obszaru wysokiej płynności – w tym przypadku powyżej 9.300 USD 50-MA. Ostatecznie, tacy traderzy zazwyczaj likwidują swoje pozycje i do tej pory wydaje się, że realizacja była udana.

W momencie sporządzania niniejszego opracowania Bitcoin znajduje się blisko głównej linii wsparcia, która wynosi 9.000 dolarów. Jest to również poziom psychologiczny, który ostatnio kilkakrotnie zdołał utrzymać cenę aktywa powyżej tej linii.

Jeśli BTC ponownie stanie się byczy, będzie musiał ponownie pokonać 9.300 dolarów oporu, a następnie 9.500 dolarów i 9.800 dolarów, w przypadku szczególnie zdecydowanego biegu.

Ty też możesz lubić:
Bitcoin Tests $9,500, Altcoins Dominance On The Rise. Alt-Season? Thursday Market Watch
Bitcoin Fails to Break $9,400 Pomimo NASDAQ’s New ATH: Wtorek Watch Price Watch
Bitcoin zyskuje 350 dolarów w ciągu dnia jako futures na akcje w Green: Poniedziałkowy zegarek cenowy

W ślad za giełdami

Czy jest to manipulacja cenami, czy też inny przykład zwiększonej korelacji z rynkami akcji, nie jest to jasne. Niemniej jednak, kiedy Bitcoin spadł o 3%, nieco podobnie stało się z indeksem Dow Jones. DJI spadł z dziennego haju 26 100 do 25 545 w pewnym momencie, po czym nieznacznie wzrósł do 25 700.

Wczoraj indeks S&P 500 również przeszedł negatywną spiralę z 3.180 do najniższego dziennego poziomu 3.116, ale udało mu się zamknąć na poziomie 3.152. Z drugiej strony, Nasdaq zamknął się z nieznacznym wzrostem o 0,5%, mimo że również zanurkował w ciągu dnia.

Te niekorzystne zmiany nastąpiły przede wszystkim po wieściach z Florydy, wskazujących na wzrost liczby zgonów spowodowanych przez koronaawirusy. Wywarło to również wpływ na zapasy w UE, ponieważ łączna wartość Stoxx 600 zmniejszyła się o prawie 1%, podczas gdy londyńska FTSE 100 spadła o 1,7%.

Altcoins Retrace
Rynek altcoin miał kilka kolejnych pozytywnych dni z rzędu, odnotowując imponujące dwucyfrowe wzrosty. Szczególnie godne uwagi były żetony DeFi, napędzające najnowszy trend w przestrzeni kryptokurwalutowej.

Nie były one jednak w stanie utrzymać rozmachu, a większość altcoinów jest dziś w kolorze czerwonym. Ethereum i Ripple obsuwają się o około 3%, odpowiednio do 238 i 0,197 dolarów.

Przegląd rynku kryptokurwalutowego. Źródło: coin360.com
Litecoin’s nosedive jest podobny, a LTC jest teraz poniżej 44 dolarów. Spadek cen Tezosa jest dość znaczny, o prawie 5% do 2,44 USD. Po zanotowaniu nowego, wszechobecnego haju w wysokości 6,51$ dwa dni temu, Chainlink wynosi teraz 5,92$. Innymi słowy, LINK spadł od tego czasu o 9,3%.

Pomimo tankowania altcoinów, Bitcoin nie mógł wykorzystać tego ruchu, a jego dominacja na rynku utrzymuje się poniżej 63%.